Hlavní město Praha

Vánoční Praha

Vánoční PrahaSlavení vánočních svátků je spojeno s mnoha tradicemi a zvyky. Ty navazují na dobu adventu, tedy přípravy na Vánoce.V Praze se konají také největší vánoční trhy v České republice na Staroměstském a Václavském náměstí. Začnou v sobotu 30. listopadu a potrvají do 6. ledna 2020. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, bohatý vánoční program a dobré jídlo. Pro děti máme připravenou procházku s těmito tématy:

Vánoční Praha a vůně čokolády procházka historickým centrem s průvodcem a se zastávkou na trzích na Staroměstském náměstím, které jsou vždy v duchu pravých českých Vánoc. Jesličky, živá zvířátka, která mají připomenout atmosféru Betléma, jsou umístěné u osvětleného a nádherně ozdobeného stromu.Ve stáncích se prodává typické vánoční zboží, na tržišti je možné vidět ukázky tradičních lidových řemesel. K Vánocům patří také pečení cukroví a mlsání. Podíváte se jak se vyrábí čokoládové bonbony. Při vyprávění se dozvíte o historii kakaa, jaké jsou druhy čokolády,zůsobů balení čokolády, A pozor součástí je i ochutnávka. Jako dárek potom děti dostanou pravou belgickou pralinku.

Cena:   200,- Kč (min. počet 30 platících) Cena zahrnuje: průvodce, vstupné, dárek, povinné poj. CK  

Plavba vánočně vyzdobeným parníkem a procházkou. Vánoční čas si děti zpříjemní při plavbě parníkem historickým centrem s výkladem o památkách, příjemnou hudbou a občerstvením (cukroví a teplý čaj). Plavba trvá přibližně jednu hodinu. Atmosféru adventu doplníte procházkou s průvodcem (Staré Město, Karlův Most a samozřejmě se zastavíte také na Staroměstské náměstí, kde jsou největší trhy  

Cena: 255,- Kč  (min. počet 40 platících) 

Cena zahrnuje:, procházku s průvodcem, hodinovou plavbu parníkem, občerstvení - cukroví, čaj, poviné poj. CK

 

Betlémy a vánoční ohlédnutí, procházka historickým centrem Prahy - vánoční výstava s ukázkou rozmanitých starých řemesel (provaznictví, kartáčnictví, košíkářství včetně tvorby z orobince nebo borových loubků, hrnčířství, sklářské řemeslo, perníkářství, řezbářství, bednářství, zvonařství... ) V další části výstavy se děti seznámí s nejrůznějšími vánočními ozdobami, které se při zdobení stromečků používaly. Uvidí ozdoby z vosku, dřeva, dřevěných hoblin, vaty, ozdoby skleněné foukané i korálkové, různé provedení papírových ozdob, ozdoby z různých těst (kynuté, slané, vizovické, sněhové, perníkové apod.), ozdoby ze slámy a z nejrůznějších přírodnin a plodů. Uvidí ale zajímavé betlémy z různých oblastí. Projdete se vánočně vyzdobeným městem, seznámíte se s lidovými tradicemi. Na Staroměstském náměsti je programu ukončený. 

CENA: 170,-Kč (min.40/3)) cena zahrnuje vstupné na vánoční výstavu a cca 2 hodinovou procházku historickým centrem s průvodcem

 

Kouzelná vánoční Praha a její legendy nevšední zážitek při procházce vánočně vyzdobenou Prahou s vyprávěním pověstí, legend a tradic. Procházka vede od Prašné brány přes Staroměstské náměstí se zastávkou na vánočních trzích, na Malou Stranu, kde je zakončena v muzeu strašidel.

CENA: 170,-Kč (min.30/3) cena zahrnuje cca 2 hodinovou procházku historickým centrem s průvodcem, vstupné do muzea strašidel

 

Setkání s Prahou v čase předvánočním

klasická procházka Prahou, která vede od Pražského hradu, kde jsou krásné vánoční trhy, Nerudovou ulící projdete k Pražskému jezulátku, přes Kampu,dále okolo Betlémské kaple a křivolakými uličkami na Staroměstské náměstí, kde se podíváte na orloj. Procházku ukončíte na vánočních trzích. Procházka může být rozšířena o návštěvu Tančícíchio domu (+ cena za vstupné na výstavu)

CENA: 100,- Kč (min. 30/3) cena zahrnuje průvodce CK

 

 

DIVADLO a procházka Prahou

Kouzelné Vánoce aneb já nejsem Ježíšek ale Kožíšek - kouzla a Vánoce patří neodmyslitelně k sobě. A v našem případě vás čekají opravdu nezapomenutelné kouzelnické Vánoce s Pavlem Kožíškem! Vánoční speciál je plný úžasných kouzel a legrace. Po představení je připravena autogramiáda (podpisové fotografie zdarma) a fotografování s Pavlem Kožíškem. Následně přesun do centra a procházka zaměřená na historii a vánoční tradice.

CENA: 250,- Kč (min. 40/3) cena zahrnuje: vstupenku do divadla, dopravu zájezdovým autobusem z místa příjezdu do Prahy a zpět, průvodce  

                                                                      


 

 


Programová nabídka této kategorie