Setkání s Prahou

Hlavní město Praha

Vánoční Praha

Vánoční PrahaSlavení vánočních svátků je spojeno s mnoha tradicemi a zvyky. Ty navazují na dobu adventu, tedy přípravy na Vánoce.V Praze se konají také největší vánoční trhy v České republice na Staroměstském a Václavském náměstí. Začnou v sobotu 2. prosince a potrvají do 6. ledna 2018. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, bohatý vánoční program a dobré jídlo. Pro děti máme připravenou procházku s těmito tématy:

Vánoční Praha a vůně čokolády procházka historickým centrem s průvodcem a se zastávkou na trzích na Staroměstském náměstím, které jsou vždy v duchu pravých českých Vánoc. Jesličky, živá zvířátka, která mají připomenout atmosféru Betléma, jsou umístěné u osvětleného a nádherně ozdobeného stromu.Ve stáncích se prodává typické vánoční zboží, na tržišti je možné vidět ukázky tradičních lidových řemesel. K Vánocům patří také pečení cukroví a mlsání. Podíváte se jak se vyrábí čokoládové bonbony. Při vyprávění se dozvíte o historii kakaa, jaké jsou druhy čokolády,zůsobů balení čokolády, A pozor součástí je i ochutnávka. Jako dárek potom děti dostanou pravou belgickou pralinku.

Cena:   165,- Kč (min. počet 30 platících) Cena zahrnuje: průvodce, vstupné, dárek, povinné poj. CK  (program pro advent 2018 obsazen)

Plavba vánočně vyzdobeným parníkem a procházkou. Vánoční čas si děti zpříjemní při plavbě parníkem historickým centrem s výkladem o památkách, příjemnou hudbou a občerstvením (cukroví a teplý čaj). Plavba trvá přibližně jednu hodinu. Atmosféru adventu doplníte procházkou s průvodcem (Staré Město, Karlův Most a samozřejmě se zastavíte také na Staroměstské náměstí, kde jsou největší trhy  

Cena: 235,- Kč  (min. počet 40 platících) 

Cena zahrnuje:, procházku s průvodcem, hodinovou plavbu parníkem, občerstvení - cukroví, čaj, poviné poj. CK

 

Hravé Vánoce a procházka historickým centrem Prahy - vánoční výstava s ukázkou rozmanitosti hraček, které vyráběli krušnohorští řezbáři. Tyto hračky z Krušných hor byly vyváženy daleko do světa. Uiddíte ale i hračky z jiných oblastí nebo kdysi velice oblíbené houpací koně a rotující káči. Jak se honila obruč nebo jak se děti bavily při hrách loutkových divadel. Lidové tradice související s časem adventu a procházka městem zakončená na Staroměstském náměstí, kde jsou největší vánoční trhy. 

CENA: 150,-Kč (min.40/3)) cena zahrnuje vstupné na vánoční výstavu a cca 2 hodinovou procházku historickým centrem s průvodcem

 

Kouzelná vánoční Praha a její legendy nevšední zážitek při procházce vánočně vyzdobenou Prahou s vyprávěním pověstí, legend a tradic. Procházka vede od Prašné brány přes Staroměstské náměstí, na Malou Stranu, kde je zakončena v muzeu strašidel.

CENA: 170,-Kč (min.30/3) cena zahrnuje cca 2 hodinovou procházku historickým centrem s průvodcem, vstupné do muzea strašidel

 

DIVADLO a procházka Prahou

Kouzelné Vánoce aneb já nejsem Ježíšek ale Kožíšek - kouzla a Vánoce patří neodmyslitelně k sobě. A v našem případě vás čekají opravdu nezapomenutelné kouzelnické Vánoce s Pavlem Kožíškem! Vánoční speciál je plný úžasných kouzel a legrace. Po představení je připravena autogramiáda (podpisové fotografie zdarma) a fotografování s Pavlem Kožíškem. Následně přesun do centra a procházka zaměřená na historii a vánoční tradice.

CENA: 240,- Kč (min. 40/3) cena zahrnuje: vstupenku do divadla, dopravu zájezdovým autobusem z místa příjezdu do Prahy a zpět, průvodce  

                                                                      


 

 


Programová nabídka této kategorie